O alkomatach bez kalibrowych

Alkomaty bez kalibrowe są gadżetami reklamowanymi zarówno przez sklepy internetowe znanych producentów tych sprzętów, jak i przez sieci sklepów z nowinkami elektronicznymi. Ci, którzy na co dzień zajmują się ich sprzedażą i dystrybucją, zazwyczaj nie mogą się nachwalić ich skuteczności i niezawodności. Mówi się, że alkomaty bez kalibrowe nigdy nie podają mylnej informacji, jeśli chodzi o badanie poziomu alkoholu w organizmie, chwali się je za szybkość w działaniu. Alkomaty bez kalibru przedstawia się jako niepotrzebujące wyregulowania wartości podziałki oraz poprawy stanu zużycia. Trudno właściwie uwierzyć w to, ze jeden alkomat, który przez cały czas nie jest poddawany żadnej kontroli, wystarczy nam na całe życie i do tego nigdy nie będzie przez te wszystkie lata szwankował. Okazuje się jednak, że technika współczesna zna takie rozwiązania, ale tylko w teorii.

Czytaj więcej

Jak pracuje sprawny alkomat?

Alkomaty pomagają określić, czy we krwi ludzkiej znajduje się alkohol. Pomagają tym samym ustrzec się błędów oraz głupich zachowań z prowadzeniem samochodu w stanie nietrzeźwym na czele. Podziałka, którą posiada każdy alkomat, pomaga określić wartość dozwolonej ilości alkoholu, a także określa moment, gdy wszelkie dozwolone parametry zostały przekroczone. Do wprowadzenia powietrza do alkomatu służy specjalny ustnik. Wydychane powietrze poddawane jest analizie za pomocą charakterystycznego czujnika. Jeśli chodzi o czujniki, w obecnie sprzedawanych alkomatach rozróżnimy ich podstawowe trzy typy: elektromechaniczne, półprzewodnikowe oraz spektrofotometryczne.

Czytaj więcej

Alkomat – rzecz święta we Francji!

Jak wiadomo – Francuzi jako naród są wytrawnymi koneserami smaku alkoholi, spośród których na pierwsze miejsce wysuwa się wino we wszelkich jego odmianach. Alkohol spożywa się tu właściwie do każdego większego posiłku, głównie obiadów oraz kolacji. Wedle starego powiedzenia – „Francuzi to naród stale lubujący się w bąbelkach i szampanie”. Być może dlatego wprowadzono nowe prawo, które nakazuje, by każdy kierowca poruszający się na drodze był wyposażony w alkomat. Przepisy są także nieubłagalne dla osób przybywających zza granicy.

Czytaj więcej

W tym tygodniu polecamy

Właściwy wybór alkomatu.

więcej

Z alkomatem zawsze pod ręką.

więcej

Alkomat – rzecz święta we...

więcej

Jak pracuje sprawny alkomat?

więcej

Alkomaty do własnego użytku

więcej

Witamy na stronie naszej firmy

Strona stworzona dla  kierowców, którzy chcą się dowiedzieć jak działają alkomaty i jak bezpiecznie podróżować.
Znajdziecie tutaj opisy wszystkich alkomatów, a także instrukcje jak się nimi posługiwać.

Kontakt: mail@fundacjavive@com.pl